free bootstrap templates

відділ теоретичних дисциплін

На відділі теоретичних дисциплін діти вивчають наступні предмети: музична грамота, сольфеджіо, музична література.
Сольфеджіо завжди було найскладнішим предметом музичної школи, який охоплює широке коло навчальних і творчих завдань. „При загальноестетичній спрямованості метою предмета сольфеджіо є естетичне виховання юного музиканта, комплексний розвиток його загальних та спеціальних здібностей, особливо музичного слуху, музичної обізнаності (грамотності), музичного смаку й творчих здібностей, здатності самостійного музичного мислення в процесі сприйняття або виконання музичного твору, розширення загального музичного кругозору”.
Сольфеджіо є базовою дисципліною музичної школи. Цей предмет розвиває музичні здібності учнів, виховує почуття метро - ритму, ладового слуху, навички сольфеджування, вміння аналізувати музику на слух і по нотах.
Сучасне сольфеджіо ґрунтується на національні традиції. На уроках широко використовуються надбання національної культури. Однією з багатьох вимог до сучасного сольфеджіо стало використання на уроках межпредметних зв`язків, що дозволяє підвищити результативність навчання. Тому вправи, які включають знання з музичної літератури, вміння, надбанні в класі хору, спеціальності викладачі впроваджують на уроках сольфеджіо.
Одним з основних завдань музичної освіти є знайомство з шедеврами світової музичної культури, освідомлення різноманітності стилів, напрямів, жанрів музичних творів. Згідно Програми вивчення історії та законів музичного мистецтва відбувається поступово. На першому етапі навчання діти вчаться розуміти, про що розповідає музика, знайомляться з елементами музичної мови. На другому етапі протягом року здійснюється поступове оволодіння поняттям жанрів в музиці. Знайомство з жанрами починається з простіших жанрів (танець, марш, пісня), а закінчується найскладнішим синтетичним жанром – оперою. Залучаючи дітей до цього досить складного жанру, можна навчити їх сприймати і розуміти оперне мистецтво на більш легкому і доступному матеріалі.
В школі кожного року створюються музичні вистави силами учнів та викладачів. Такі вистави стають подією в житті не тільки школи, а й всього міста. Стало зрозуміло, що ідеї вистав – перемога добра над злом за допомогою Музики та Мистецтва близька не тільки дітям, а і дорослим. Тож викладачі сподіваються, що Мистецтво об ̀єднує громаду для створення добра.